معرفی کمیته علمی جشنواره ملی پژوهش و فناوری کتابخانه ملی

دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حوزه‌های علم اطلاعات و دانش شناسی، اسناد و علوم آرشیوی، مطالعات ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی و نسخه‌پژوهی، تاریخ شفاهی همزمان با هفته پژوهش برگزار می‌شود و با آغاز ارزیابی آثار، اعضای کمیته علمی این جشنواره معرفی شدند.

غلامرضا عزیزی، غلامرضا امیرخانی، شهرام یوسفی‌فر، قربانعلی کناررودی، علی‌محمد طرفداری، حمید سلیم‌گندمی، محبوبه قربانی، سودابه نوذری،فرح زاهدی، ربابه معتقدی و صدیقه احمدی‌فصیح، علی ططری، فاطمه جان احمدی و محسن حاجی‌زین‌العابدینی به عنوان کمیته علمی جشنواره ملی پژوهش و فناوری معرفی شده اند. 

همچنین رضا خانی‌پور، دبیر علمی این رویداد فرهنگی است.

پژوهشگران آثار خود را به صورت کتاب (تصنیف، تالیف، ترجمه)، طرح پژوهشی خاتمه یافته، پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری خاتمه یافته با تاکید بر تحول دیجیتال، به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری ارسال کرده اند و ارزیابی ۱۰۴ اثر، به شرح ۴۰ عنوان پایان نامه،۵۰ عنوان کتاب و  14 طرح پژوهشی آغاز شده است. 

به گزارش ایرنا، دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش همزمان با آغاز هفته ‍‍پژوهش در آذرماه با شعار«پژوهش هدفمند، توسعه فناوری و مرجعیت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران» برگزار می شود.

هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی، معرفی دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه های علم اطلاعات و دانش شناسی، اسناد و علوم آرشیوی، مطالعات ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی، نسخه پژوهی و تاریخ شفاهی در سطح ملی، شناسایی استعدادهای جوانان، بهره‌گیری از ظرفیت‌، توان علمی پژوهشگران و ارتباط بیشتر آنان با سازمان اسناد وکتابخانه ملی ایران، تشویق و ترغیب بیشتر در تولید علم در حوزه های یاد شده و تقویت مرجعیت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در برخی از این حوزه‌های موضوعی از اهداف برپایی این جشنواره است.

  نظرات

پاسخی بگذارید